<-x- START BodyHolderServis.layout -x->
menu
KOVOSLUŽBA Praha, a.s.
<-x- START MenuServisb.layoutt -x->
<-x- END MenuServisb.layoutt -x->
<-x- START Search.layoutt -x->
<-x- END Search.layoutt -x->
<-x- START Content.layoutt -x->
<-x- END Content.layoutt -x->
<-x- START DocumentDetail.layoutt -x->

Co je 4 Pa test?

Tímto testem se určí, zda je dostatečný přívod vzduchu pro spalování. 4 Pa test slouží ke kontrole mezních hodnot podtlaku pro bezpečný provoz plynových ohnišť (hořáků) a klimatizací jak v kotelnách, tak i v domácnostech.

 

Jakým způsobem může docházet k přisávání oxidu uhelnatého do místnosti?

Souběžným provozem topeniště, plynového ohniště (hořáku), který je závislý na přívodu vzduchu a odvětrávacího zařízení může dojít k nebezpečnému podtlaku (výstupu spalin do objektu) v místě, kde se nachází spotřebič. Při nedostatečném množství spalovaného vzduchu, tedy O2, v místě umístění topeniště se začne vzduch přisávat spalinovu cestou, CO vstupuje do prostoru a hrozí nebezpečí udušení. 4 Pa-Testem je možné kontrolovat zajištění dostatečného množství vzduchu pro spalování při souběžném provozu topeniště a odsávací jednotky. Princip 4Pa testu: měření diferenčního tlaku mezi kotelnou a referenčním místem (venkovní vzduch nebo schodiště).

 

Shrnutí využití 4 Pa testu

  • jedná se o jednoduchý, cenově výhodný a transparentní postup
  • jednoznačné, jasné, metrologické zajištění a dokumentace v případě stížností
  • zásah do stávajícího zařízení není nutný
  • měření diferenčního tlaku je téměř nezávislé na počasí, neboť referenční prostor je toliko hydraulicky oddělen od prostoru topeniště
  • pomalé tlakové změny vyvolané vlivem počasí jsou při měření diferenčního tlaku eliminovány
  • rychlé kolísání tlaku tlumí kapilární hadičky
  • doba testování – variabilní
     

Co je oxid uhelnatý?

Je to nejběžněji se vyskytující jed v domácnosti. Oxid uhelnatý je bezbarvý plyn bez chuti a bez zápachu, který vzniká při nedokonalém spalování fosilních paliv (uhlí, benzínu, ropy, zemního plynu, zkapalněného plynu a dřeva). Vzniká v nedostatečně udržovaném nebo špatně namontovaném domácím topném zařízení jako je například nástěnné topení, plynový kotel, karma nebo krb. Nemůže z Vašeho domu unikat kouřovodem, pokud je komín zanesený a tah blokován. K tomu, aby se fosilní paliva kompletně spálila, je potřeba velkého množství vzduchu, což znamená, že Váš domov by měl být vybaven adekvátní ventilací, aby byl zabezpečen dostatečný přístup vzduchu pro zařízení, kterým jsou např. nástěnná topení, krby a kotle nebo karmy.

 

Jak může tento plyn ohrozit mou rodinu?

Je známo, že oxid uhelnatý způsobuje smrt! Oficiální čísla ukazují, že desítky lidí ročně zemře ve svých domovech na následek otravy tímto nebezpečným jedem. Symptomy otravy jsou velmi často lehce zaměnitelné za příznaky chřipky, vyčerpání nebo otravy jídlem. Dejte si pozor na bolesti hlavy, celkovou únavu, bolest svalů, ospalost, nevolnost a zvracení. Ne všichni členové rodiny by mohli trpět stejnými příznaky, takže pokud máte podezření na otravu, požádejte svého lékaře o okamžité provedení krevních testů, aby určil její úroveň ve Vašem těle. Oxid uhelnatý ve Vašem těle dlouho nezůstává poté, co mu přestanete být vystavování. Test by měl být proto proveden do 4 hodin od vystavení se působení tohoto plynu. Největšímu riziku jsou vystaveny mladé matky s dětmi v domácnosti, důchodci, těhotné ženy a lidé s dýchacími a srdečními obtížemi, kteří jsou více závislí na kyslíku.

 

Jak mohu svou rodinu ochránit?

Odborný revizní technik by měl provádět servis všech spotřebičů spalujících palivo každých 12 měsíců. Zařízení spalující uhlí a zemní plyn by měla mít protažené kouřovody a komíny. To by mělo zajistit odstranění blokací komínů. Nikdy nepoužívejte sporák k vytápění kuchyně! Neventilovaná zařízení jako například varné desky produkují oxid uhelnatý. Ujistěte se, že všechny otvory v domě jsou prostupné. Všechna paliva potřebují přístup vzduchu! Pořiďte si domácí detektor oxidu uhelnatého nesoucí označení BSI.
 

 

<-x- END DocumentDetail.layoutt -x->
<-x- START PureDocumentContent.layout -x->
Servis a opravy AEG Servis a opravy Ariston
Servis a opravy Baumatic Servis a opravy Bosch
Servis a opravy AEG Servis a opravy Ariston
Servis a opravy Electrolux Servis a opravy ETA
Servis a opravy Fagor Servis a opravy Gorenje
Servis a opravy Indesit Servis a opravy Karma
Servis a opravy Liebherr Servis a opravy Moulinex
Servis a opravy Rowenta Servis a opravy Tefal
Servis a opravy Whirpool Servis a opravy Zanussi
<-x- END PureDocumentContent.layout -x->
<-x- START Footer.layout -x->
<-x- END Footer.layout -x->
VOLEJTE
DISPEČINK OPRAV